نمایندگی مازندران

نمایندگی مازندران به عنوان نخستین پایگاه رسمی شرکت توسعه کشت دانه های روغنی در سال 1345 تاسیس و به عنوان اولین نمایندگی شرکت با گستره فعالیت در استان های مازندران و گلستان آغاز به فعالیت نمود. به واسطه ارتباط مناسب  با  کارخانجات روغن کشی اولین دفتر شرکت در منطقه بهشهر و در مجاورت کارخانه روغن کشی بهپاک راه اندازی شد. نمایندگی مازندران به واسطه استقرار در یکی از قطب های کشاورزی کشور در زمینه انواع دانه های روغنی فعالیت قابل توجهی را انجام داده است و زراعت های سویا، کلزا و آفتابگردان به عنوان اصلی ترین دانه های روغنی همواره در دستور کار فعالیت این نمایندگی قرار داشته است. توجه چند سال اخیر وزارت جهاد کشاورزی به کلزا با تاکید بر فعالیت ها در استان های سواحل خزر زمینه فعالیت این نمایندگی را گسترده تر نموده است. سطح زیر کشت کلزا در سال های اخیر به طور متوسط 25000 هکتار بوده که در سه بخش اراضی دشت، میان بند و کوهستان توسعه یافته است. سطح زیر کشت سویا هرچند متاثر از شرایط بارشی به جهت خشکسالی بهار در طی چند سال اخیر اندکی کاهش یافته لیکن متوسط 5000 هکتار سویا در استان به طور معمول وجود داشته است. زراعت آفتابگردان از سابقه طولانی و تولید قابل توجه در دهه 70 خورشیدی در استان مازندران برخوردار بوده است متاسفانه به جهت عدم حمایت در طی چند سال اخیر به حداقل خود رسیده و بطور پراکنده کشت می شود.

مهندس مهرداد پورعزیزی

رئیس نمایندگی مازندران

 

تلفن: 33136297-011

فکس: 33136300-011

آدرس نمایندگی: کیلومتر 5 جاده ساری به قائم شهر، بعد از ایستگاه هواشناسی، شرکت توسعه کشت دانه های روغنی

نمایندگی مازندران در حال حاضر با توجه به توانمندی های بالقوه پرسنلی و گستره فعالیت خود در اقصی نقاط استان در زمینه های زیر فعالیت می نماید:

  • تکثیر بذر سویا در طبقات مادری و گواهی شده به سفارش سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران
  • تکثیر بذر شالی در طبقه گواهی شده به سفارش کمیته بذر سازمان جهاد کشاورزی
  • توزیع بذر سویا، کلزا تولیدی شرکت متبوع و سایر تولید کنندگان کشور
  • تدارک و توزیع نهاده های زراعت های سویا، کلزا، گندم، شالی، جو و مرکبات از طریق دفاتر و مناطق نمایندگی
  • توزیع بذر گواهی شده گندم، جو و شالی بین زارعین
  • توزیع سموم با کیفیت دفع آفات در کلیه مناطق
  • ارائه خدمات فنی و مهندسی به زارعین طرف قرارداد و بازدیدهای موردی در راستای خدمت رسانی به زارعین
  • عضویت در ستاد دانه های روغنی سازمان جهاد کشاورزی و شرکت در جلسات مستمر سازمان
  • همکاری در خرید تضمینی و توافقی دانه های روغنی تولیدی زارعین استان به عنوان مباشر و یا کارگزار مباشر طی سنوات اخیر

نمایندگی مازندران در سال های 93، 94، 95 و 97 با کارنامه درخشان به لحاظ رضایت مندی زارعین و ناظرین استانی عملیات خرید تضمینی دانه کلزا، سویا و آفتابگردان تولیدی استان را به بهترین نحو اجرا نموده است. این نمایندگی در سوابق کاری خود مدیریت و برنامه ریزی حدود 20.000 تن دانه آفتابگردان در دهه 70 و 48.000 تن دانه کلزا در سال 1384 و تولید بیش از 87.000 تن دانه سویا را در سال 1383 را بر عهده داشته است. این نمایندگی با استقرار 7 منطقه کاری از شرق تا بخش های میانی استان با 22 نفر پرسنل فعالیت های مربوطه را مدیریت می نماید که به جز منطقه گلوگاه که دارای دفتر استیجاری است در سایر مناطق دارای دفتر اداری، سوله، امکانات باسکول و انبار می باشد. مناطق فعال این نمایندگی در حال حاضر مناطق گلوگاه، بهشهر، نکا، ساری، انارمرز، بهنمیر و آمل می باشد.